Pereiti į pagrindinį turinį
Kraunama..
Šildymo sistema gruntas-vanduo

Ekologiški, inovatyvūs ir taupūs sprendimai šiandien rūpi daugumai vartotojų, norinčių įsirengti šildymo sistemą. Geoterminis šildymas – kaip tik vienas tokių. Tai šildymo būdas, kai šilumos siurblys ima energiją iš grunto, gruntinio vandens ar vandens telkinio ir paverčia ją šiluma, kuri naudojama patalpų šildymui ir karštam vandeniui ruošti. Šie šilumos siurbliai taip pat gali būti naudojami ir vėsinti patalpas. Geoterminio šildymo sistemą sudaro šie elementai: kolektorius, šilumos siurblys, karšto vandens ruošimo įrenginys (boileris). Dažniau yra įrengiami gruntas-vanduo, kiek rečiau – vanduo-vanduo šilumos siurbliai.

Ką reikia žinoti prieš įrengiant šilumos siurblį gruntas-vanduo?

Gruntas-vanduo kolektoriai šilumos siurblyje gali būti horizonatalūs arba vertikalūs. Pirmieji labiau tinka įrengti tose vietose, kur yra didelis sklypo plotas. Horizontalus kolektorius įrengiamas paviršiniame grunto sluoksnyje – maždaug 1,5 m gylyje. Virš jo nerekomenduojama įrengti kelio dangos. Jei žemės sklypo plotas yra ribotas, įrengiamas vertikalus kolektorius. Dažniausiai tokio kolektoriaus gręžinių gylis siekia apie 100 m. Tai patikimesnis, bet kartu ir brangesnis būdas. Geriausias gruntas kolektorių įrengimui yra vandeningas žvyras ar šlapias molis, blogiausias – smėlis. Geoterminiam šildymui tinkamos žematemperatūrės šildymo sistemos (efektyviausia įsirengti grindinį šildymą kuo didesniame namo plote).

Šilumos siurblys gruntas-vanduo – kuo pasižymi šie siurbliai?

Tokie šilumos siurbliai naudoja pastovią geoterminę energiją, kuri nepriklauso nuo lauko oro temperatūros. Palyginti su aeroterminais šilumos siurbliais, šie šilumos siurbliai pasižymi tokiais privalumais kaip tylus veikimas, ilgaamžiškumas, efektyvumas net ir esant labai žemai temperatūrai lauko ore. Šie siurbliai yra modernaus, kompaktiško dizaino, užima nedaug vietos, gali būti valdomi nuotoliniu būdu.

Susisiekti dabar!

Jei turite klausimų, mielai Jus pakonsultuosime dėl Jums tinkamos sistemos. O pageidaujant paskaičiuosime ir pateiksime Jums optimaliausią pasiūlymą.

Telefono Nr.

info@vandoras.lt