Pereiti į pagrindinį turinį
Kraunama..
Dujinis katilas

Dujiniai katilai daugeliu atvejų yra vienas geriausių šildymo pasirinkimų tiek namams, tiek komercinės paskirties patalpoms ar biurams. Šie katilai veikia gana efektyviai ir užtikrina puikią dujų ekonomiją, tad lyginant su kitų rūšių katilais yra geras sprendimas, žinoma, jei tik yra galimybė įsivesti dujas.

Dujinio katilo montavimas apima keletą etapų, tačiau patikėjus darbą profesionalams yra gana greitas. Verta prisiminti, kad efektyvumą ir ekonomiškumą, kurio tikitės iš pasirinkto katilo, gali užtikrinti tik kokybiškas dujinio katilo montavimas. Dėl šios priežasties verta patikėti šį darbą profesionaliems specialistams, o taip pat jau montuojant katilą pasiteiraukite ir apie jo priežiūrą.

Dujinio katilo pajungimas: kaina

Jei turite klausimų, mielai Jus pakonsultuosime dėl Jums tinkamo dujinio katilo. O pageidaujant paskaičiuosime ir pateiksime Jums optimaliausią pasiūlymą.

El. paštas

info@vandoras.lt

Dujinių katilų įrengimo kaina dažnai skaičiuojama gali būti skaičiuojama ir su dujų įvado įrengimu. Taip pat galutinę kainą lemia ir daugybė papildomų niuansų. Pavyzdžiui, dujų katilo „Viessmann Vitodens“ 100-W, 19 kW galingumo su momentiniu karšto vandens šildytuvu montavimo kaina siekia 2750 Eur (su PVM). Šią kainą sudaro: dujų katilas, kamino komplektas ir išvedimas per sieną, katilo montavimui reikalingomis medžiagos, montavimo darbai, katilo pirminis paleidimas ir derinimas (garantinis paleidimas).

Dujinio katilo pajungimo kaina labai priklauso nuo to, kokį katilą pasirinksite. Sutaupyti taip pat padės pro sieną išvedamo horizontalaus kamino pasirinkimas – jo įrengimas daug pigesnis ir praktiškesnis. Be to, toks kaminas leidžia dujų katilus įrengti ir daugiabučių butuose, atsisakius centrinio šildymo, taip pat senos statybos namuose, kur įprasto vertikalaus kamino paprasčiausiai nėra. Kokie dujinio katilo montavimo darbai yra reikalingi konkrečiu atveju, įvertina specialistai, priklausomai nuo patalpų savybių, jie gali būti gana skirtingi.

Taip pat reikia pagalvoti ir apie dujinių katilų įrengimo reikalavimus. Jei katilinėje yra dujinis katilas, reikalingas vėdinimas: tai gali būti langas, rekuperatorius arba priverstinio vėdinimo ventiliatorius. Galiausiai, kai katilas bus įrengtas, reikės pateikti dokumentus atsakingoms institucijoms, pristatyti katilo sertifikatus iš gamintojo – tik po šios procedūros, gavus leidimą, bus galima pradėti katilo eksploataciją.

Kokie yra geriausi dujiniai katilai?

Dujinių katilų asortimentas yra gana gausus, todėl pasirinkti geriausią be specialių žinių gali būti sudėtinga. Mūsų įmonės specialistai padės įvertinti poreikius ir pasirinkti geriausią katilą, kuris užtikrins efektyvų šildymą.

Vienas svarbiausių parametrų renkantis katilą yra jo galingumas – tinkamas galingumas užtikrina, kad katilas tinkamai šildys patalpas ir patenkins karšto vandens poreikį. Verta pasidomėti katilo pajėgumu paruošti karštą vandenį esant ilgalaikei apkrovai. Skaičiuojama, kad 1 kW galia galima užtikrinti šilumą maždaug 10-15 kv. m ploto patalpose. Vis dėlto šis skaičiavimas preliminarus, nes būtina atsižvelgti į tokius aspektus, kaip pastato šiluminė varža, aukštis ir kt.

Dujiniai katilai gali būti keleto tipų. Vieni populiariausių yra kompaktiški pakabinami katilai, kurie puikiai tinka butams ar mažesnėms patalpoms šildyti ir visiškai patenkina vienos šeimos poreikius. Didesniems pastatams patartina rinktis galingesnius katilus, jie yra pastatomi ir komplektuojami su vandens šildytuvais.

Dujinis kondensacinis katilas - kada rinktis šią šildymo sistemą?

Rinkoje galima rasti skirtingų dujinių katilų, tačiau vieni populiariausių – dujiniai kondensaciniai katilai. Daugelis šiuos katilus renkasi dėl didelio efektyvumo naudojant grindinį šildymą. Šie katilai dažnai yra derinami su horizontalios konstrukcijos kaminais, kurių įrengimas kainuoja pigiau: reikia mažiau medžiagų, mažiau susidaro darbo, tokius katilus galima įrengti butuose, kuriuose nėra kamino šachtos.

Ir nors dujiniai kondensaciniai katilai yra brangesni už atmosferinius, vertinant jų atsiperkamumą ir dujų sunaudojimą, investuoti į kondensacinius katilus visada apsimoka. Nežinai kurį dujinį katilą pasirinkti? Susisiek: Tel. +370 698 82628 +370 670 23648 El. p. info@vandoras.lt